Naše značky

Vybírám pro vás osvědčené značky, kterých cajky jsem osobně vyzkoušel a taky jsou ověřeny celosvětově. Spolehlivé a kvalitní vybavení na které se můžete spolehnout je základ každého dobrodružství v jeskyni, kaňonu, či jinde.

Písmena A a V dohromady tvoří dva obrácené symboly. Představují jak horu k lezení, tak kaňon k sestupu, stejně jako hloubku Země k prozkoumání.

Všechny činnosti, pro které společnost Aventure Verticale (nebo AV) vyrábí vybavení, jsou spojeny s dobrodružstvím: objevování, zkoumaní, překonávaní se, přijímání výzev. Jsou to vertikální dobrodružství prožívané na laně v jeskyni, kaňonu, na skalách,…Aventure Verticale je francouzský výrobce vybavení s výrobní závodem v městě Cholet na západě Francie.

Společnost byla založena v roce 2003. Cílem Aventure Verticale je navrhovat efektivní a kvalitní vybavení pro jeskyňáře, kaňonáře, lezce, rekreační sporty ve výškách a také je vyrábět jen ve Francii.

MTDE vyzkoušíš a už neodložíš!

Společnost byla založena ve Francii v roce 1995 a specializuje se na výrobu jeskyňářských výrobků. Od svého vzniku vytváří, testuje a zdokonaluje produkty a to prostřednictvím profesionálu a též nadšených jeskyňářů, kteří se této činnosti intenzivně věnují. Výrobky MTDE byly důkladně a dlouhodobě testovány po celém světě (Kavkaz, Mexiko, Maroko, Slovinsko, Papua, Patagonie), aby byla zaručena jejich kvalita a odolnost.

MTDE myslí na vaše pohodlí, vaše potěšení z bádání a doprovází vás všude po světě.

Nabízet lidem praktická řešení, která maximalizují jejich bezpečnost a pohyblivost ve vertikálním světě. 

Počátky známé francouzské firmy jsou spojeny s osobou Fernanda Petzla, vášnivého speleologa. V roce 1936 se setkal s Pierem Chevalierem a společně se pustili do objevování nových jeskynních systémů ve Francii. Díky jejich představivosti a tvořivosti hned od počátku začali s vylepšováním pomůcek a vymýšlením nových technik pro speleologii. Oba dva se postupně stali uznávanými odborníky na speleologii. Zasloužili se o objevení komplexu Gouffre Berger v masívu Vercors (první 1 000m sestup) a spoustu dalších rekordních sestupů a pobytů pod zemí. Nejprve vymýšleli a vyráběli pomůcky pouze pro sebe, později pro své přátele. Vždycky, když se objevili s něčím novým, kamarádi říkali: „Ukaž co to je. To je skvělý nápad, já to chci taky.“ Doma měl Fernand malou dílnu, kde měl dva soustruhy, frézku a stolní vrtačku. Tady započala éra slavných produktů. V roce 1968 Fernand Petzl vymyslel a sestrojil první blokant (BASIC) a slaňovací brzdu (SIMPLE). 

V současnosti má firma Petzl továrnu na výrobu čelových svítilen, blokantů, karabin a ostatních kovových výrobků přímo v Crolles. Při návštěvě výroby vás překvapí čistota provozů a organizace práce. Firma Petzl si klade vysoké nároky na kvalitu dodávaných materiálů a na produkci samotnou. V každé fázi výroby je vše neustále kontrolováno. Největší devizou značky PETZL je vysoká kvalita používaných materiálů, kvalita výroby, jedinečný vzhled výrobků a jejich funkčnost, jednoduchost, praktičnost a pohodlnost. Firma PETZL je známá svojí neustálou inovací a vymýšlením nových výrobků a technik, které usnadní pohyb ve vertikálním světě.  

La storia di una passione (příběh vášně)

Společnost RAUMER s.r.l. byla založena v roce 1992 majitelem panem Cesare Raumerem. Jeho velká láska k přírodě a k horám, jeho „hluboká“ vášeň pro speleologii (kterou praktikuje více než 40 let), spolu s velmi dobrou znalostí mechanické technologie ho přiměly, aby výrobu, tuto vzrušující aktivitu vyzkoušel.

SINGING ROCK byl založen v roce 1992 a během svého fungování se postupně vypracoval na jednoho z předních světových výrobců lezeckého vybavení a osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky. Sídlo SINGING ROCK leží v podhůří Krkonoš, kde se nachází úchvatné pískovcové věže, které jsou ideálním prostředím pro testování výrobků pro lezce a horolezce. Většina ze zaměstnanců jsou lezci a společně s podporovanými lezci a výškovými pracovníky dokáží testovat a zlepšovatlezecké vybavení a rozvíjet jeho funkčnost a kvalitu.

WARMBAC je značka jeskyňářského oblečení založená v roce 1972 v Anglii poblíž Mendip Hills.

Hlavní cíl? : navrhovat a vyrábět oblečení pro speleologii.

WARMBAC vyrábí řadu kvalitních jeskynních neoprenů, neoprenů, podoveralů, vaků a doplňků, které byly v průběhu let zdokonalovány tak, aby snesly náročné podmínky podzemního světa. WARMBAC proto také vyvinul WARMTEX –  nejvíce odolný materiál odolný proti oděru.

Výrobky WARMBAC vás udrží v teple a suchu, kamkoliv se vydáte zkoumat podzemí.